T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Hayvancılık Yatırımları Devam Ediyor

Yayın Tarihi : 12.1.2018

Bakanlığımızca, Bakanlar Kurulu'nun 2016/9003 sayılı "Damızlık Düve Yetiştiriciliğinin Desteklenmesine İlişkin Karar'ı ve "Damızlık Düve Yetiştiriciliğinin Desteklenmesine İlişkin Uygulama Esasları Tebliği (Tebliğ No: 2016/39)" çerçevesinde İlimizin de içerisinde bulunduğu 33 ilde damızlık düve yetiştiriciliği yatırımları 2017 yılında destekleme kapsamına alınmış ve her ilde bir tane düve yetiştirme merkezi olacak şekilde uygulamaya geçilmiştir.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz Sayın Tahir MACİT beraberinde Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Zeki SADAK ve Yazıhan İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Zafer TANRIVERDİ ile birlikte İlimiz Yazıhan İlçesi Tecirli Mahallesinde proje çalışmaları yürütülen işletmede yerinde incelemeler bulunarak yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Müdürümüz Sayın MACİT, "2018 yılında yatırımı tamamlanarak faaliyete geçecek olan 500 başlık Damızlık Sığır İşletmesi ile birlikte bölgemizin damızlık düve ihtiyacı önemli ölçüde giderilecektir. Bu Düve Yetiştirme Merkezi ilimiz ve bölgemiz hayvancılığı için büyük bir kazançtır" dedi.