T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

1. Dönem Buzağı Desteklemesi Birincisi Pütürge İlçesi

Yayın Tarihi : 25.12.2017


2017 Yılı Hayvancılık Desteklemeleri hakkında Uygulama Esasları Tebliği (2017/32) kapsamında yürütülmekte olan "Buzağı Desteklemesi"nin 1. Dönem sonuçları belli oldu.

1. dönem buzağı desteklemesinde oransal olarak en fazla desteklemeyi Pütürge ilçesi gerçekleştirdiği için düzenlenen bir tören ile Pütürge İlçe Müdürü Zafer KOÇAK ve İlçe Müdürlüğünde görevli veteriner hekimler Osman SANCAR, Murat HAKVERDİ, Ahmet KÖLÜK ile Mehtap NACAR' a hediye ve "Teşekkür Belgesi" verildi.

Törene katılan İl Müdürümüz Sayın Tahir MACİT konuşmasında, Ülkemizin yaşamış olduğu besilik materyal ve kırmızı et sıkıntısının temelinin damızlık hayvan açığından olduğunu, bu açığın kapatılmasının ise ancak hayvan varlığımızın %15'i civarında olan buzağı kayıplarının %5 civarına çekilmesi ile büyük ölçüde halledileceğini, dolayısıyla buzağı desteğinin de bu anlamda çok önemli bir destek olduğunu, bu destekleme kaleminin birinci döneminde oransal olarak en fazla desteği sağlayan Pütürge ilçesi çalışanlarını tebrik ettiğini belirtti.

Törenin sonraki aşamasında Pütürge İlçe Müdürü ile İlçe Müdürlüğünde görevli Veteriner Hekimlere birincilik hediyeleri ile teşekkür belgeleri takdim edildi.