T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Genel Müdür Yardımcımız Yatırımları Ziyaret Etti

Yayın Tarihi : 27.11.2017

Malatya'ya ziyaret için gelen Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcımız Sayın Faruk FIRATOĞLU, Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında gerçekleştirilen yatırımları ziyaret etti.

2. Organize Sanayi Bölgesinde yer alan ve pekmez üretimi yapan işletmeyi gezen Fıratoğlu İl Müdürlüğü çalışanlarımızdan ve firma yönetim kurulu üyesi Sayın Mustafa ÖNER 'den destekleme konusunda ve firma hakkında bilgiler aldı.

İl Müdürlüğümüz konu uzmanlarınca verilen bilgide, firmanın 2007 ve 2015 yıllarında Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Programı çerçevesinde kapasite artırımı ve teknoloji yenileme niteliğinde makine ekipman desteğinden yararlandığı ve gerçekleştirdiği yatırım karşılığında toplamda 640.000 TL hibe desteği aldığı bildirildi.

Firma yönetim kurulu üyesi Sayın Mustafa ÖNER'de kendilerinin pekmez üretimi konusunda faaliyet yürüttüklerini ve aldıkları desteklerin firmanın kapasitesini ve üretim kalitesini artırma noktasında çok büyük destekler sağladığını beyan ederek teşekkürlerini ilettiler.

Daha sonra söz alan Sayın FIRATOĞLU, bu tür desteklerin yerini bulmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Destekler kapsamında alımı yapılan makinaların yer aldığı üretim bandı gezilerek makinaların üretime olan katkıları hakkında bilgi alındı ve firmanın göstermiş olduğu gayretten dolayı kendilerini kutladı ve başarılarının devamını diledi.

Sonrasında 2016 yılında Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi çerçevesinde 6 adet büyükbaş hayvan için hibe desteğinden yararlanan Yeşilyurt İlçesi Topraktepe Mahallesi'nden genç çiftçi Fidan YAVAŞ 'ın işletmesi ziyaret edildi.  

Ziyarette Sayın FIRATOĞLU, küçük aile işletmelerinin desteklenmesinin hayvancılığın gelişmesi ve kırsal kesimin desteklenmesi açısından önemli olduğunu beyan etti.