T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Genç Çiftçilere Tesis Yapımı ve Hayvan Alımı

Yayın Tarihi : 24.11.2017

2017/10 Nolu Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Tebliği ile 15 adet büyükbaş hayvan tesis yapımı ve 3'er adet erkek besi materyali büyükbaş hayvan(sığır) ile 14 adet küçükbaş hayvan tesis yapımı ve 20'şer adet küçükbaş-koyun alımı yüklenici firma Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla getirtilerek çiftçilere dağıtımı yapıldı.

Dağıtıma İl Müdürümüz Tahir MACİT, Malatya Tarım Kredi Bölge Birliği Başkanı Mustafa ALTUNOK, Battalgazi ve Yeşilyurt İlçe Müdür Vekillerimiz ve İlçe personelleri, İl Müdürlüğümüz konu sorumluları, Tarım Kredi Bölge Birliği yetkilileri ile projeye hak kazanan çiftçiler katıldı.

Getirtilen hayvanların üreticilerimize ve Malatya hayvancılığına hayırlı olmasını temenni eden İl Müdürümüz Sayın MACİT, "Bakanlığımızın bu proje için üreticiler adınaTarım Kredi Kooperatifi'ne ödeyeceği hibe miktarı küçükbaş ağıl yapımı ve hayvan alımı için 420.000 TL, büyükbaş ahır yapımı ve hayvan alımı için 450.000 TL olup, toplamda desteklenecek 29 genç çiftçi için 870.000 TL hibe ödemesi yapılacaktır. Desteklemelerden istifade eden üreticilerimizin en kısa zamanda hayvan sayılarını arttırarak ileride sürü sahibi olması en büyük dileğimizdir. Projenin hayata geçmesinde emeği geçen başta Bakanlığımız olmak üzere herkese teşekkür ederim" dedi.

Daha sonra projeden yararlana üreticilerin 280 koyunu kendilerine teslim edildi.