T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Ankara’da Malatya Tanıtım Günleri

Yayın Tarihi : 16.10.2017

Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından organize edilen 'Malatya Tanıtım Günleri' Ankara'da yapıldı.

Malatya'nın değerlerinin sergilendiği 'Malatya Tanıtım Günleri'nin açılışı görkemli bir törenle yapıldı. Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) saat 11.00'de düzenlenen açılış törenine, Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Bülent TÜFENKÇİ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Betül SAYAN KAYA, Malatya Valisi Ali KABAN, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Öznur ÇALIK ve M. Mehdi EKER, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa ŞAHİN, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı AHMET ÇAKIR, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet KIZILAY, İl Müdürümüz Tahir MACİT, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan KAHTALI, eski bakanlardan Güldal AKŞİT, Daha önce Malatya'da görev yapan Valiler, Kırgızistan ve Kosova Büyükelçileri, İlçe Belediye Başkanları, Oda Başkanları, STK temsilcileri, bürokratlar, işadamları ve yoğun bir topluluk katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı bir konser verdi. Yazıhan Belediyesi ekipleri tarafından Tura oyununun da sergilendiği törende, protokol konuşmaları yapıldı.

Protokol konuşmalarının ardından Tanıtım Günlerinin açılışı programa teşrif eden protokol tarafından yapıldı.

Müdürlüğümüz standı yoğun ilgi gördü. Standı ziyaret eden katılımcılara başta kayısı tarımı ve ürünlerinin tanıtımı yapılıp, Malatya tarım ve hayvancılığı ile ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu.