T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Tarımının Paydaşları Toplandı

Yayın Tarihi : 13.7.2017

İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda, ilimizdeki tarımın paydaş kuruluşları ile Malatya'nın tarım ve hayvancılığı ele alındı.

Toplantıya, İl Müdürümüz Sayın Tahir MACİT, Tarım Kredi Kooperatifi Bölge Birliği Müdürü Mustafa ALTUNOK, İnönü Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Nihat TURSUN, Battalgazi Meslek Yüksek Okulu Müdürü ve Ziraat Mühendisleri Odası Şube Başkanı Doç.Dr. Orhan GÜNDÜZ, TARSİM Bölge Müdürü M.Ali DOĞAN, İl Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, Oda ve Birlik Başkanları katıldı.

İl Müdürümüz Sayın MACİT, Malatya kayısısının, Avrupa Birliği nezdinde coğrafi tescil başvurusunun kabul edilmesi ve tescil sürecinin AB Resmi Gazetesi'nde yayınlanmasının ardından, AB Komisyonu tarafından tescil sertifikası verilme törenine iştirak ettiklerini ve törenle ilgili bilgiler verdikten sonra, "Malatya tarım ve hayvancılığının sorun ve çözüm önerilerini masaya yatırarak istişare etmek için tarımın paydaşları olarak bir araya geldik. Amacımız Malatya'daki sorunları çözebildiğimiz kadar çözmek, bizi aşan konuları Bakanlığımıza iletmektir. Malatya'da sivil toplum kuruluşlarımız odalarımız, birliklerimiz canı gönülden çalışarak Malatya tarım ve hayvancılığına katkı sağlamaktadırlar. İl ve İlçe Müdürlükleri olarak her zaman yanlarındayız. El ele vererek aşamayacağımız konu olduğunu düşünmüyorum. Toplantıya katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

Daha sonra toplantıya katılanlar tarafından dile getirilen sorun ve çözüm önerileri ele alınarak değerlendirmeler yapıldı.