T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Kadir Gecesinde Süt İkramı

Yayın Tarihi : 22.6.2017

Bakanlığımız tarafından uygulanan Kandil Sütü Dağıtımı, İl Müdürlüğümüz ve Malatya İli Kırmızı Et Üreticileri Birliği tarafından Kadir Gecesinde de devam etti. Merkez Yeni Cami'de düzenlenen programa vatandaşlarımızın ilgisi yoğun oldu.

Yatsı namazı sonrası gerçekleşen programa, İl Müdürümüz Sayın Tahir MACİT, Gıda ve Yem Şube Müdürümüz Ramazan ÇOLAK, Malatya İli Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet TANELİ'nin yanı sıra İl Müftümüz Ümit ÇİMEN'de katılarak süt ikramında bulundu.

Tüm İslam aleminin ve Malatyalı hemşerilerimizin Kadir Gecesini tebrik eden İl Müdürümüz Sayın MACİT, " İnsanlara dünyada ve ahirette mutlu olmanın yollarını gösteren dinimizin kutsal kitabı Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı bu mübarek gecede,  Kırmızı Et Üreticileri Birliğimizle birlikte organize ettiğimiz süt dağıtımı programında bir araya geldik. Bakanlığımızın bu güzel projesini uygulayarak vatandaşlarımıza sütün insan sağlığındaki önemini ve faydalarını anlatabilme imkanına ulaştık. Vatandaşlarımız tarafından ilgi gören bu programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Daha sonra programa iştirak eden yetkililer tarafından süt ikramı yapıldı.