T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Tarım ve İnsan Konulu Fotoğraf Sergisi

Yayın Tarihi : 10.5.2017

2009 yılından itibaren Bakanlığımız tarafından "Toprağın ve Tarımın Önemi Konusunda Sosyal ve Bireysel Duyarlılığın Geliştirilmesi" amacıyla düzenlenen "Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması" nda dereceye girerek sergilenmeye değer bulunan eserlerin yer aldığı fotoğraflar 10-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında MAKRO AVM'de sergilenecektir.

2016 yılında 8'incisi gerçekleştirilen yarışmada sergilenmeye değer bulunan fotoğrafların açılış töreni Malatya Valimiz Sayın Mustafa TOPRAK'ın katılımlarıyla gerçekleşti. Serginin açılış törenine Sayın Valimizin yanı sıra İl Müdürümüz Tahir MACİT, Kayısı Araştırma Enstitüsü Müdürü Abdullah ERDOĞAN, TKDK Malatya İl Koordinatörü Murat TUNÇ, İl Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, Birlik ve Oda Başkanları ile vatandaşlar katıldı.

Bu yıl fotoğraf sergisini daha fazla kişinin ziyaret etmesi için yoğunluğun olduğu MAKRO AVM'de açtıklarını söyleyen İl Müdürümüz Sayın Tahir MACİT, tarım ve insanı doğallığıyla yansıtan bu serginin açılışında bizlerle birlikte olan Malatya Valimiz Sayın Mustafa TOPRAK'a teşekkür etti.

Tarım ve İnsan Konulu serginin memleketimizin tümünün özeti olduğunu dile getiren Malatya Valimiz Sayın TOPRAK, "Bu tür etkinlikleri düzenleyerek bizleri yurdumuzun değişik beldelerine, köylerine götüren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'mıza teşekkür ediyorum. Fotoğrafların doğallığı, tarım ve insanın ne kadar ayrılmaz bir bütünün parçaları olduğunun göstergesidir. Sergimizin hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm Malatyalı hemşerilerimizi bu sergiyi gezmeye davet ediyorum" dedi.

Daha sonra açılışa katılan protokol tarafından kurdele kesilerek fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı.