T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

1.Bölge Grup Toplantısı Erzincan’da Yapıldı

Yayın Tarihi : 28.4.2017

Bakanlığımıza bağlı Araştırma Enstitüleri ile, çiftçi eğitimi ve tarımsal yayımla ilgili görevleri yerine getirmekle sorumlu İl Müdürlüklerimiz arasındaki işbirliğini etkin hale getirmek, çiftçi sorunlarına çözüm bulmak üzere Araştırma Enstitülerine iletmek, bulunan çözümlerin, geliştirilen teknolojilerin ve tarımsal yeniliklerin çiftçilere aktarılmasını sağlamak amacıyla Erzincan Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü'nde toplantı düzenlendi.

Toplantıya, Erzincan Vali Yardımcısı Sayın Dede Musa BAŞTÜRK, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı'ndan gelen temsilciler, Malatya Kayısı Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Elazığ Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğü, Bayburt, Elazığ, Erzincan, Gümüşhane, Tunceli illerinden katılımcılar katıldı.

Toplantıda, Müdürlüğümüz adına konu ile ilgili bilgilendirmelerde bulunmak üzere, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürümüz Şevket BAŞYİĞİT, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürümüz Selahattin GÜNCİ, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürümüz Zeki SADAK ve Mühendis Abdulazim GÜR yer aldı.

Konu sorumlularınca yapılan araştırma proje çalışmaları, illerdeki karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri sunular eşliğinde anlatıldı. Bu konular Eğitim ve Yayınlar Dairesine ve İlgili kuruluşlara iletilmek üzere rapor haline getirildi.

Daha sonra katılımcıların dilek ve temennileri ile bir sonraki toplantının nerede olabileceği konuları ile toplantı sona erdi.