T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

ÇATAK Bilgilendirme Toplantısı

Yayın Tarihi : 20.4.2017

2017 yılı ÇATAK (Çevre Amaçlı Tarım Arazilerinin Korunması) programı kapsamında  desteklemeye almış olduğumuz  Doğanşehir Eskiköy Mahallesinde çiftçilerimizin yoğun katılımıyla ÇATAK bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir.

Toplantıya Doğanşehir İlçe Müdürümüz Şerif ÇETİNTAŞ ve İlçe Müdürlüğü teknik elemanları ile ÇATAK'a dahil edilen üreticiler katıldı. ÇATAK Projesinin önemine değinerek sözlerine başlayan Sayın ÇETİNTAŞ, "Toprak ve su kalitesinin korunması, doğal kaynakların sürdürülebilirliği, erozyonun önlenmesi ve tarımın olumsuz etkilerinin azaltılmasına yönelik alanların korunması amaçlandığı için Bakanlığımız tarafından bu proje hayata geçirilmiştir. Bu yıl Eskiköy Mahallemizde ÇATAK projesi dahilinde uygulama yapacağız. Projeye başvurular 1 Eylül 2017 tarihine kadar devam edecektir. Bu projenin uygulanabilir olması ve sonuç alınabilmesi sizlerin elindedir" dedi.

Daha sonra konu sorumluları tarafından ÇATAK projesinin önemi, amacı,  içeriği ve başvuru şartlarıyla ilgili çiftçilerimiz bilgilendirildi. Toplantı soru cevap şeklinde devam etti.