T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İlçe Müdürlerimiz İle Bilgilendirme Toplantısı

Yayın Tarihi : 11.4.2017

31 Mart 2017 tarih ve 30024 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 2017/10 no'lu Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ çerçevesinde 2017 Uygulama Esaslarını görüşmek, 2016 yılı uygulamalarında karşılaşılan problemleri 2017 yılında gidermeye yönelik çalışma yapmak ve İlçe Müdürlükleriyle uygulama birlikteliği sağlamak üzere toplantı yapıldı.

Toplantıya İl Müdür Vekilimiz Sayın Tahir MACİT, İl Müdür Yardımcımız A.Turan KARACA, Şube Müdürlerimiz ve 13 İlçe Müdürü ile İlçe Yürütme Biriminde görevli personel katıldı.

Projenin önemine binaen, başvurular için genç çiftçilere yardımcı olunması ve gerekli hassasiyetin gösterilmesini isteyen Sayın MACİT, "Genç Çiftçi Projesi kapsamında 2016'da projeden yararlanan üreticilerimizin başarısı bizi ziyadesi ile mutlu etti ve ilerisi için umut verdi. Ne kadar isabetli bir proje olduğu meyveleri alındıkça daha da bir önem kazanıyor. Tüm teşkilat olarak en iyi projeleri hayata geçirebilmek için çalışmalarınızı aralıksız sürdürmemiz lazım. Şartları uyan tüm üreticilerimizi bu proje için teşvik etmeliyiz. Sizlerin bu konuda hassas bir tutum sergileyeceğinizden eminim. Genç Çiftçi Projesinin yanı sıra, Bakanlık desteklemelerini her gittiğiniz mahallede üreticilere anlatarak bilgilendirmelerde bulunun. 2017 yılı tarım ve hayvancılığımızın Malatya'mız ve Ülkemiz için bol ve bereketli geçmesini temenni ediyorum" dedi.

Daha sonra Kırsal kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğünden Ziraat Mühendisi Mustafa TAŞDOĞAN sunum yaparak, değerlendirme kriterleri ve karşılaşılması muhtemel problemlerin çözümüne yönelik yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.