T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Kale İlçemizde Tarımsal Desteklemeleri Anlattık

Yayın Tarihi : 7.4.2017

Tarımsal Desteklemeleri Üreticilerimize anlatmak üzere Kale Kaymakamlığı toplantı salonunda bilgilendirme yapıldı.

Bilgilendirme toplantısına Kale Kaymakamı Sayın Mehmet GÜDER, İl Müdür Vekilimiz Tahir MACİT, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Zeki SADAK, Kale İlçe Müdürü Aytaç DOĞRUYOL, Müdürlüğümüz konu sorumluları Mustafa TAŞDOĞAN, Haşim KARTAL ve üreticiler katıldı.

Konu hakkında bilgilendirmelerde bulunan İl Müdür Vekilimiz Sayın Tahir MACİT, "Bakanlığımız her yıl tarım ve hayvancılığımızın farklı yatırımlarına destekler veriyor. Bu destekleri mümkün olduğunca tüm üreticilerimize ulaşarak bilgilendirmeler yapmaya çalışıyoruz. Kale ilçemiz verimli toprakları ve kaliteli kayısı üretim potansiyeline sahip. Yaş kayısı pazarında en gözde ilçelerimizden biri. Tarımsal desteklemelerden üreticilerimizin, yaptıkları üretim ve yetiştiriciliğe göre en azami şekilde yararlanması için çalışmalarımız devam ediyor. Sizlerde bu desteklerden en azami şekilde istifade etmelisiniz. Şube müdürü arkadaşlarımla birlikte sizleri bilgilendirmek, soru ve sorunlarınıza elimizden geldiğince çare bulabilmek için buradayız. Bizlere ev sahipliği yapan Sayın Kaymakamımıza ve İlçe Müdürümüze teşekkür ediyorum" dedi.

Kale Kaymakamı Sayın Mehmet GÜDER ise, "Kale İlçemize yeni atandım. Tarım ve hayvancılık potansiyelleri hakkında İlçe Müdürümüzden bilgiler aldım. Özellikle Genç Çiftçi projesinden istifade ederek yeni üretim alanları ve tesisleri inşa edebiliriz. Diğer desteklemelerden de istifade etmek, ilçedeki tüm üreticilerimize ulaşmak için çaba sarf edeceğiz" dedi.

Daha sonra toplantıya katılanlara konu sorumluları tarafından sunum eşliğinde bilgilendirme yapıldı. Sorulan sorular cevaplandırılmaya çalışıldı.