T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Karakaya Baraj Gölü Avcılık İhaleleri Yapıldı

Yayın Tarihi : 3.4.2017

Karakaya Baraj Gölü 1.,2.,4. ve 6. Bölge avlak sahalarının ihalesi İl Müdür Yardımcımız Zülküf YILDIRIMOĞLU'nun Başkanlığında, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Abdullah ÇELİK, İdari ve Mali İşler Şube Müdür Vekili Vahap ŞAHİN, Su Ürünleri Mühendisleri Mehmet Hanifi ESEN ve Mahmut İLHAN'ın iştirakiyle İl  Müdürlüğümüz toplantı salonunda yapıldı.

İhale sonucunda; Karakaya Baraj Gölü 1. Bölge Ramazan BATIBEYİ'ne, Karakaya Baraj Gölü 2. Bölge S.S. Kıyıcak, Bent, Meydancık, Şişman ve Kumluyazı Su Ürünleri Kooperatifi'ne, Karakaya Baraj Gölü 4. Bölge S.S. Hasırcı, Boran ve Toygar Su Ürünleri Kooperatifi'ne, Karakaya Baraj Gölü 6. Bölge ise S.S. Ambarcık Köyü Su Ürünleri Kooperatifi'ne 5 (Beş) yıllığına kiraya verilmiştir.

Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan İl Müdür Yardımcımız Sayın Zülküf YILDIRIMOĞLU, "Yapılan ihale ile balıkçılarımızın avlak sahaları belirlenmiştir. Yapılan bu ihalenin hayırlı olmasını diliyor, tüm balıkçılarımıza bol ve bereketli sezonlar geçirmelerini temenni ediyorum" dedi.